Youtube Platformu Sosyal Medya Sitesi midir?

Youtube Platformu Sosyal Medya Sitesi midir?

Youtube, platformu  insanların düzenli olarak başkalarıyla video paylaştığı ve bağlantı kurduğu, yıllar içinde kendisini bir sosyal medya sitesi olarak sağlam bir şekilde kurmuştur. Youtube platformu  şu anda ülkedeki en popüler sosyal medya sitesi .

Youtube’un en hızlı büyüyen sosyal medya siteleri için listenin başında olduğunu, Facebook ve diğer birçok sosyal medya sitesinin 2019’dan beri durgun kaldığını gösteriyor.  Bu, dünyanın en popüler video paylaşım sitesinin artık resmi olarak Facebook’u da en popüler sosyal medya sitesi haline getirdiği anlamına geliyor!  Ve hepsi bu bile değil. Youtube platformu ayrıca  tüm dünyadaki en popüler arama motorlarından biridir ve yalnızca ana şirketi Google’dan sonra ikinci sıradadır.

youtube platform
youtube platform

İşletme Sahibi Olarak Youtube’da Nasıl Sosyal Olursunuz?

Birçok avukat ve doktor Youtube platformuna dahil olmak konusunda tereddüt ediyor. “Videom asla viral olmayacak , o halde ne anlamı var?” diye düşünüyorlar.

Ancak  videonuzda bir milyon görüntüleme elde etmek hedef değildir. Güzel olabilir, ancak bir video ile viral olmak, işletmeniz için daha fazla potansiyel müşteri ve müşteri edinme hedefinizi daha da ilerletmez. Ayrıca, videolar genellikle tüm yanlış nedenlerle viral hale gelir.

Bunun yerine, tüm gerçek sosyal medya siteleri gibi, Youtube platformunun işletmeniz için çalışmasını sağlamak gerçekten bağlantı kurmakla ilgilidir. Her hafta videolarınızı izleyen sadık bir izleyici grubu oluşturmak istiyorsunuz ve doğru zamanda doğru soruları yanıtladıkları için iyi potansiyel müşteriler çeken videolar oluşturmak istiyorsunuz.

Bu nedenle, müşteriye dönüşen bağlantılar kurmak istiyorsanız, kendinizi ortaya koymalı ve kendinizi en iyi şekilde göstermelisiniz. Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz?

İşte Youtube platformunda sosyalleşmek için en iyi ipuçlarımızdan bazıları:

 • Youtube Kanalınızı kişiselleştirin.

  Kanalınız, Youtube’da yayınladığınız tüm videoların merkezidir, bu nedenle, kanalınızı tamamen size ait kılmak için mevcut seçenekleri kullandığınızdan emin olun. Videolarınızı düzenleyebilir, oynatma listeleri oluşturabilir, öne çıkan videoları seçebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Nasıl yapılacağından emin değil misiniz? İşletmeniz için bir Youtube Kanalı oluşturmaya ve kişiselleştirmeye yönelik adım adım talimatları alın .

youtube platform
youtube platform
 • Soruları cevaplamak.

  Youtube platformu önemli bir arama motoru olduğundan, video oluşturma işleminize web sitenizdeki içeriğe yaklaştığınız gibi yaklaşmalısınız. Bunu mükemmel müşterileriniz hakkında yapmalısınız! Sordukları soruları yanıtlayabilirseniz, hizmetlerinize gerçekten ihtiyacı olan kişilerle tam size ihtiyaç duydukları anda anında bağlantı kurabilirsiniz. Potansiyel müşterilerinizle mikro anlarda buluşma hakkında daha fazla bilgi edinin .

 • Düzenli olarak kaliteli videolar yayınlayın. 

  Youtube’u bir pazarlama aracı olarak kullanmak için çaba gösterecekseniz, tutarlı bir yayın takvimi tutmayı hedefleyin. Haftada iki kez veya ayda bir olsun, düzenli bir program abonelerinizin ilgisini çekecek ve sizi uzmanlık alanınızda en iyi uzman haline getirme konusunda uzun bir yol kat edecektir.

 • Videolarınızı optimize edin.

  Youtube ayrıca, videolarınızı kişiselleştirmek ve onları arama için optimize etmek için çok sayıda yerleşik seçenek sunar. Bunu ustalıkla yaparsanız videolarınız çok daha profesyonel görünür ve Youtube aramalarında çok daha iyi performans gösterir. Daha fazla izleyici çekmek için videolarınızı nasıl optimize edip tanıtacağınız hakkında daha fazla bilgi edinin .

youtube platform
youtube platform
 • Alanınızdaki diğer kişilerle arkadaş olun. 

  Yine, sosyal medya siteleri tamamen bağlantılarla ilgilidir. Bu nedenle, gerçekten keyif aldığınız diğer içerik oluşturuculara ve alanınızdaki diğer uzmanlara ulaşın. Videolarını “beğen”. Kanallarına Abone Olun. Onlara bir yorum bırakın ve harika bir sohbete başlayın. Onlarla Kanalınızda röportaj yapın veya başka bir şekilde işbirliği yapın. Bu sadece ağ kurmanın harika bir yolu değil, aynı zamanda uzmanlığınızı göstermenin ve yeni kitlelerle paylaşmanın harika bir yolu.

 • Ne istiyorsan sor. 

  Videonuza beğenmek, abone olmak ve bildirimler için zile basmak için hızlı bir hatırlatıcı eklemek, daha fazla insanı bunu yapmaya yönlendirecektir. Aynı şey kendi teklifleriniz, hizmetleriniz ve hedefleriniz için de geçerlidir. Bu nedenle, ücretsiz kitabınızdan ve diğer promosyonlardan bahsedin. Telefon numaranızı ekranın altına yazın. İzleyicileri web sitenizi ziyaret etmeye veya bir danışma randevusu planlamaya davet edin. Videonuzun açıklama bölümünde kısaca tekrar sorun. Yapması çok basit bir şey ama videolarınızın başarısında büyük fark yaratıyor.

youtube platform
youtube platform

 

 • Yorumları teşvik edin ve yanıtlayın. 

  Videonuzda insanları yorum bırakmaya teşvik eden sorular sorun. Ve bir şey söylemek için zaman ayırırlarsa yorumlarına cevap verdiğinizden emin olun! İzleyici yorumlarına yönelik düşünceli yanıtlar, kanalınızı insancıllaştırır, güveni artırır ve izleyicilerinizin söylediklerini önemseyen bir profesyonel olduğunuzu gösterir.

Sosyal medya pazarlama çabalarınızı kontrol ettiğinizden emin değil misiniz? Pazarlama uzmanlarımız, Youtube dahil olmak üzere sosyal medya hesaplarınızdan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi size göstermekten mutluluk duyacaktır.

Bu konuda daha çok bilgi sahibi olmak isterseniz Massimo medyanın blog sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

kreatif strateji nedir

Kreatif Strateji Nedir?

Pazarlamada Kreatif Strateji AçıklamasıiçindekilerYoutube Platformu Sosyal Medya Sitesi midir?İşletme Sahibi