Sosyal Medya yönetimi ile SEO Trafiği Nasıl Artırılır?

Sosyal medyanın gücünden yararlanın ve trafik, potansiyel müşteriler ve katılım açısından işletme web sitenize SEO avantajları elde edin. Bu stratejileri uygulayın ve Sosyal Medya yönetimi oyununuzu bir sonraki seviyeye taşıyın. sosyal medya yönetimi , İçerik optimizasyonu, pandeminin zorluklarından sonra daha fazla işletmenin işe başlamasıyla, belki de şimdi her zamankinden daha önemli. Çevrimiçi etkileşimi artırma yolunda önemli bir durak, çevrimiçi platformlar tarafından yapılır. Ancak anahtar içeriktir.

İşletmeler, çevrimiçi rekabet etmek istiyorlarsa içerik optimizasyonuna odaklanmaları gerekir. Markalar olarak, içeriğimizin yazımının hedef kişilerin ilgisini çekmesini sağlamalıyız. Tabii ki, insanların ilgisini çekebilmek için önce içeriğimizin onların önüne geçmesi gerekiyor.

Sosyal Medya yönetimi pazarlaması ve SEO bu durumda değerli araçlardır. İçeriğimizi uygun anahtar kelimeler, etiketler, başlıklar, bağlantılar ve resimlerle süsleyerek hedef müşterilerimizi doğrudan bize yönlendirmeye yardımcı olabilecek net bir yol oluşturabiliriz. Görünür sinyalleri olan bir yol ağı olarak hayal edin. Uygun tabelalar yerinde olduğunda konumunuzu bulmak çok daha kolaydır.

Arama gösteriminizi ve Google sıralamanızı artırdığından, SEO stratejinizi yükseltmek çok önemlidir. Bununla birlikte, özellikle günlük içerik artışı göz önüne alındığında, arama sonuçlarında sıralamayı zorlaştıran yoğun bir rekabet vardır.

Başlıktan da anlaşılacağı gibi, sosyal medyayı bir araç olarak kullanarak SEO trafiğinizi etkili bir şekilde artırmanın birkaç yolunu öğrenmek için okumaya devam edin. Başlayalım.

Sosyal Medya yönetimi Widget’ını Web Sitenize Yerleştirin

Sosyal Medya yönetimi, dünya çapında markalar ve ürünleri hakkındaki bakış açılarını ve deneyimlerini ifade etmek için kullanan 4 milyardan fazla kullanıcıya bir ortam sunar. Muazzam miktarda içerik göz önüne alındığında, markalar, web sitelerinin genel çekiciliğini ve görünümünü iyileştirmek için Sosyal Medya yönetimi beslemelerini  web sitelerine yerleştirmeye başladı  .

Markaların duyarlı ve canlı bir sosyal medya widget’ı oluşturmasına yardımcı olan çeşitli araçlar var. Ancak, harika bir pencere öğesi oluşturmak için akıllıca seçim yapmak ve özellikleri akılda tutmak çok önemlidir.

Bir sosyal medya widget’ı oluşturma ve yerleştirme işlemi için Taggbox Widget gibi bir araçtan yararlanabilirsiniz. Araç, kullanıcıların Instagram, Facebook, Twitter, Pinterest vb. dahil olmak üzere 20’den fazla sosyal medya platformundan içerik toplamasına olanak tanır.

Kullanıcılar, tercih ettikleri kaynaktan içerik toplama seçeneğine sahiptir. Ek olarak, widget’ı daha etkili hale getirmek için aracın ek özelliklerini kullanabilirler.

Taggbox widget’ı, widget’ın görünümünü iyileştirmek için kullanılabilecek bir özelleştirme paneliyle birlikte gelir. Kullanıcılar yazı tipleri, renkler, temalar ve diğer stil seçenekleri gibi seçenekler arasından seçim yapabilir. Widget’taki istenmeyen içeriklerden kurtulmak için küfür filtresini de kullanabilirler.

Aracın diğer özellikleri, gelişmiş analitik, özel CSS ve bir aksaklıkla karşılaştıklarında kullanıcılara yardımcı olan bir destek ekibidir.

Sosyal Medya Profilleriniz Optimize Edilmeli

Sizinle iletişime geçmeden önce, potansiyel müşterilerin çoğu, kim olduğunuz ve ne yaptığınız hakkında bir fikir edinmek istedikleri için Sosyal Medya yönetimi profillerinize göz atacaktır. Tıpkı İK ve işe alım müdürlerinin, aynı nedenlerle bir teklif hazırlarken veya bir iş başvurusunda bulunurken, sosyal hesaplarınızı eklemenizi sık sık isteyebileceği gibi.

Ek olarak, birkaç potansiyel kişi sizinle iletişim kurmadan önce profilinize bakacaktır. Bazı insanlar da sizi Google’da arayacak. Bu nedenle, SEO için optimize edilmiş bir sSosyal Medya yönetimi profiline sahip olmak, potansiyel müşterilerinizin sizi daha hızlı bulmasına yardımcı olabilir.

İçerik Yoluyla Etkileşimi Artırın

Harika içerik oluşturup yayınlasanız bile, kimse onu bulamazsa ihtiyacınız olan trafiği ve bağlantıları alamazsınız.

İnsanlar içeriğinizi ve markanızı Sosyal Medya yönetimi ağlarında paylaşarak bulabilir. Ayrıca içerik paylaşılıp dağıtıldıkça raf ömrünü uzatabilir.

İçeriğinizin ilginç olduğundan emin olmak bu durumda ilk tekniktir. Değilse, ne yaptığınızın hiçbir önemi olmayacak çünkü kimse fazla ilgilenmeyecek. Bu nedenle, her zaman içeriğin kral olduğunu unutmayın!

Yetki Oluştur

SEO, içerik pazarlaması ve Sosyal Medya yönetimi birlikte çalışır. İçerik pazarlamanın ana avantajlarından biri, sürekli olarak yüksek kaliteli içerik yayınlarsanız, sonunda sektörünüzde bir otorite olarak tanınmanızdır.

İnsanlar sunduğunuz gerçeklere inanmaya başlar ve sonuç olarak markanızın tamamına inanmaya başlarlar.

Bu iyi bir haber çünkü Google’ın web sitenizin yetkisi ve güvenilirliğine ilişkin değerlendirmesi, arama motoru sıralama başarınız için çok önemlidir.

Final sonucu

Biz buna özet diyoruz ve sosyal medyayı önemli bir araç olarak kullanarak SEO trafiğinizi  kolayca ve verimli bir şekilde artırabileceğiniz birkaç yolu burada bulabilirsiniz .

Artık her şeyi bildiğinize göre, muazzam sonuçları ve farklılıkları fark etmek için bu ipuçlarını SEO stratejinize dahil etmenizi önemle tavsiye ederiz.

Etkili SEO Stratejisi ve Veri Takibi

Uygun veri takibi olmadan SEO yapabilir misiniz? Hayır, yapamazsın! Teknik olarak yapabilirsin ama yapmamalısın. Ana sorunların ne olduğunu, etkilerini ve SEO stratejinizi etkili bir şekilde uygulamak için çözümleri öğrenin.

SEO ve Veri Takibi

Çabalarınızın etkisini ölçmek, SEO başarınız için çok önemlidir. Doğru veri izleme, neyin işe yaradığını ve neyin iyileştirilmesi gerektiğini nesnel olarak belirlemenizi sağlar.

Sorun

Halihazırda bir SEO ajansı olan veya geçmişte SEO yapmış olan müşterilerin (veya potansiyel müşterilerin) web sitelerine rastlamaya devam ediyorum. Hatta bazıları çok fazla çevrimiçi reklam yaptı.

Ancak, web sitelerini takip etme biçimlerine “gizli olarak” baktığımda, sık sık olan şey (korkutucu bir şekilde artan önem sırasına göre):

  • Google Analytics kurulumu eksik ve özelleştirilmemiş (hedef yok, filtre yok, hiçbir şey yok)
  • Google Analytics hesabı, Google Etiket Yöneticisi aracılığıyla uygulanmaz
  • Çerez politikası doğru yönetilmiyor ve veriler Google Analytics’e geçmiyor
  • Google Analytics kodu doğru şekilde tetiklenmiyor (koddaki sözdizimi hataları çok yaygın!)
  • Google Analytics kodu sayfaya iki kez eklenir (evet, yine de oluyor. Biliyorum, buna inanmak zor ama doğru).

Ve sonunda… bekleyin….

  • Web sitesinde Google Analytics (veya başka herhangi bir veri izleme aracı) yok.

Darbe

Yanlış izleme sorunu, SEO dahil olmak üzere pazarlama faaliyetinin performansını ölçmenin imkansızlığı anlamına gelir.

Pek çok kişi web sitelerine trafik elde etme fikriyle bir SEO stratejisine yaklaşsa veya başlasa da, herhangi bir trafiğin iyi trafik olacağı çağı çoktan geride bıraktık. Şirketlerin yalnızca iyi bir trafiğe, belirli bir web sitesine ulaşan ve iş modelinin temelini etkileme olasılığı yüksek olan trafiğe ihtiyacı vardır.

Ancak bir faaliyetle ilgili veri eksikliği, sadece performans ölçümü konusunda bir sorun değildir. Bu daha derin ve karmaşık bir soru: Dijital varlığınızda neler olduğunu ölçmezseniz, dijital ileri karakollarınıza kimin indiğini anlamanın hiçbir yolu yoktur.

Güvenebileceğiniz hiçbir veriniz yok. Örneğin, insanların size bir sorunu çözmek için değil, bir sorunu önlemek için geldiklerini asla bilemezsiniz. Belki de insanlar size tedavi edecek bir baş ağrısıyla değil, paylaşacak bir fikirle gelirler. Veya belki de destekleyici bir şirkete değil, yeni bir projeye atılmak için bir iş ortağına ihtiyaçları vardır.

Bu nedenle, bir işletmenin Google’daki görünürlüğü, belirli bir anahtar kelime için basit bir sıralama çabasından çok daha fazlasıdır. Görünürlük istemediğiniz için görünürlüğe ihtiyacınız yok.

Bir otorite olarak algılanmaya ihtiyacınız var, insanların krallığınızın kralı olduğunuzu hızlı bir şekilde anlamalarına ihtiyacınız var ve bu tür sonuçlara sadece yüksek hacimli anahtar kelimeler veya yüksek trafik konuları için sıralamaya çalışmakla ulaşılamaz.

Strateji, arama yapan kullanıcıya, ekranın diğer tarafında bulunan ve sorgu kutusuna bir arama yazmaya başlayan kişiye odaklanmalıdır. Sorgu kutusundan bakarsanız gerçek bir insan var: gözlerinin içine bakın. İş yapmak istediğin kişi o mu? Dürüstçe destekleyebilecek kişi siz misiniz? Bingo!

Şimdi web sitenizin bu eşleşmeyi kolaylaştırabileceğinden emin olun, sayfa başlıklarınızın açık ve anlaşılır olduğundan emin olun. Tüm sayfalarınızın kalite sağlamak için geri bildirimi teşvik edecek, etkileşimler oluşturacak, dönüşümleri artıracak şekilde tasarlandığından emin olun.  Bunları doğru yaparsanız Google’ın sıralaması otomatik olarak gelir.Sosyal Medya yönetimi

Delege etmek imkansız

Siz, karar verici (ister işletme sahibi, ister pazarlama danışmanı, ister iletişim uzmanı olun) SEO stratejisini yönlendiren kişisiniz. Geliştirici değil, web tasarımcısı değil ve kesinlikle sözleşmeli olduğunuz SEO ajansı değil!

Bu, yetki veremeyeceğiniz bir şeydir çünkü stratejinin başarısı, hedef kitlenizi ne kadar iyi tanıdığınıza ve onu çeken içeriği yaratma konusunda ne kadar iyi olduğunuza bağlıdır.Sosyal Medya yönetimi

Ve bu soruların cevabını bilmiyorsanız o zaman sorun yazının başında bahsettiğim takip sorunlarından daha büyük ve bu sorun Google’daki kötü sıralamalardan daha büyük.

Bu nedenle, ekibinizle veya ajansınızla SEO hakkında konuşurken şüpheli yanıtlar için tetikte olun. Çabalarının performansının ölçülmesi konusunda endişelenmiyorlarsa, bu konuyu masaya getiren kişi olun. Bu ve benzeri konularda uzman insanlar ile ortalık yapan Massimo medya sizin için burada.

kreatif strateji nedir

Kreatif Strateji Nedir?

Pazarlamada Kreatif Strateji AçıklamasıiçindekilerSosyal Medya yönetimi Widget’ını Web Sitenize YerleştirinSosyal