Reklam Seo Ajansları Ne Beklenmeli?

Çalışmak istediğiniz reklam seo ajansları seçtiniz . Şimdi onlardan neler bekleyebileceğinizden bahsedelim. Hiç şüphe yok ki sizin için harika işler yapmak istiyorlar. Başarılı olmaları için, işlerini yapacaklarına güvenmeniz gerekir. Ve onlara güvenmek için nasıl çalıştıklarını anlamanız gerekir. Bu gönderide, bir reklam seo ajansları gerçekte nasıl çalışılacağı ve ne beklemeniz gerektiği hakkında konuşacağız.

Proje çalışması ve hizmetli hizmetleri karşılaştırması

Karar vermeniz gereken ilk soru,  ajansınızla proje bazında mı çalışmak istiyorsunuz yoksa onları vekâlet etmek mi istiyorsunuz? Her ikisinin de artıları ve eksileri var.

Ajansınızla, yalnızca bir projeden daha uzun süre birlikte çalışmak için bir müşteri ve ajans arasındaki bir anlaşma olan hizmetli üzerinde çalışmayı seçebilirsiniz. reklam seo ajansları, her ay belirli bir oran için belirli bir süre ayırmayı kabul eder. Bir reklam seo ajansları hizmetli olarak çalışmanın faydalarından bazıları, öncelikli tedavi almak ve ajansın şirketinizi ve ürünlerinizi daha derinlemesine tanımasını içerir.

Ajansınızla proje bazında çalışıyorsanız, uzmanlıklarının tam değerini alamadığınız hissine kapılabilirsiniz. Ancak aynı zamanda maliyetleriniz eskisi kadar yüksek olmayacak, ancak yine de en iyi yaratıcı yeteneklere erişiminiz olacak.

Hangi yolu seçerseniz seçin, acenteniz, yardıma ihtiyacınız olduğunda ellerinden geldiğince size yardımcı olacak stratejik bir ortak olacaktır.

Ajans sürecini takip edin

Ajansınız, işleri mağazalarında taşımak ve bilgi toplamak için bir sürece sahip olacak. Bu süreci ne kadar iyi takip ederseniz, başarı şansınız o kadar artar. Her talebi anlamasanız da, devreye alınan her parametrenin bir nedeni vardır. Bu parametreler mantıklı gelmese bile, reklam seo ajansları başarıya giden en iyi yolu dikkatlice düşündüğünden emin olabilirsiniz. Daha iyi anlamak için derinlemesine incelemelisiniz — bu, daha fazla öğrenmenize ve sürece saygı duyup güvenmenize yardımcı olacaktır.

Aynı zamanda, ajansınızı sektörünüzdeki veya şirketinizdeki pazarlama stratejisini etkileyebilecek değişikliklerden haberdar ettiğinizden emin olun. Yönü tamamen değiştirecek bilgilerle gafil avlanmak için bir kampanya üzerinde çok çalışmak gibisi yoktur.

Nasıl arkadaş kazanılır ve ajanslar nasıl etkilenir?

Ajansınıza sadıksanız, sizin için geri adım atarlar. Sadakatinizi göstermenin strateji sürecinde ajansla işbirliği içinde çalışmaktan ve ardından ekibin harika işler yapacağına güvenmekten daha iyi bir yolu yoktur. İşbirlikleri genellikle daha yüksek üretkenliğe ve gelişmiş iletişime yol açar. Strateji ve fikirleri ne kadar hızlı paylaşırsanız, sonuçlar o kadar güçlü olur.

Sadakatinizi göstermenin strateji sürecinde ajansla işbirliği içinde çalışmaktan ve ardından ekibin harika işler yapacağına güvenmekten daha iyi bir yolu yoktur. Sonunda, ikiniz de şirketiniz için en iyi sonuçları vermeye çalışıyorsunuz . Aynı hedefe sahipsiniz ve birlikte çalışırsanız oraya ulaşabilirsiniz.

Ajansınızı ekibinizin bir uzantısı olarak gördüğünüzde, harika işler ortaya çıkarmak için çok daha fazlasını yapacaklardır. Bu dört bölümlük serideki bir sonraki yazımızda, ajansınıza güvenmenin ve yaptıkları işe inanmanın önemi hakkında daha fazla konuşacağız.

Büyük reklam seo ajansları genellikle yüksek kalibreli yeteneklere ve bol kaynaklara sahiptir. Ancak büyük bir marka değilseniz veya çok büyük bir bütçeniz varsa, süper yıldızların hesabınızda çalışmasını sağlayamayabilirsiniz. Büyük ajanslar bazen A Takımı ile satış konuşması yapar, ancak kurumsal bir marka değilseniz genellikle hesaba B Takımı atar.

Bu ajanslar büyük ölçüde başarıları sayesinde büyürken, bazıları müşterilere hak ettikleri ilgiyi vermemekle ünlüdür.

Daha küçük bir reklam seo ajansları çalışarak, üst düzey bir yetenekle maliyetin çok altında bir ekip oluşturabilirsiniz. Daha küçük ajanslar da daha çeviktir – genellikle büyük ajanslardan daha hızlı hareket edebilirler ve geri dönüş süresi daha hızlı olabilir.

Küçük reklam seo ajansları daha az kurumsal hiyerarşiye sahiptir ve birçoğu belirli endüstrilerde veya disiplinlerde uzmanlaşmıştır. Müşteri memnuniyetini sağlamak için yukarıda ve öteye gittikleri biliniyor. Aynı zamanda, daha küçük ajanslar bant genişliğinden yoksun olabilir. Bununla birlikte, bant genişliği eksiklikleri, personel eklemelerine izin verebilecek bir planlama ile aşılabilecek bir şeydir.

reklam seo ajansları

Bir reklam seo ajansları çalışmanıza yardımcı olması için kendinize sormanızı önerdiğimiz sorulardan birkaçını burada bulabilirsiniz.

Kültür

·     Değerleri misyonumuzla örtüşüyor mu?

·     Az önce konuştuğumuz ekip, günlük ekibimiz olacak mı?

·     Ekip görüşmelerimizi sabırsızlıkla bekler miyim?

Deneyim

·     Doğrudan deneyim benim için önemli mi?

·     Sektör mü yoksa disiplin (tasarım, markalaşma vb.) deneyimi mi daha önemli?

·     Bir şeyler ters giderse işleri nasıl hallediyorlar?

Yaratıcılık

·     Projelerinden hangisi beni en çok heyecanlandırıyor?

·     Kutunun dışında mı yoksa statükoyla birlikte mi düşünüyorlar?

·     Onlara yaratıcılığı test etmeleri için hangi örnekleri verebilirim?

Unutmayın, hangi reklam seo ajansları işe alırsanız alın, ekibinizin bir parçası olarak işlev görecektir ve onlara her projede güvenebilmelisiniz. Bu soruları sorarak ve uzun vadeli ilişkiler için işe alarak harika bir başlangıç ​​yapacaksınız.

Neden sen? Bir reklam seo ajansları sorulacak tek soru;

Bu soruyu bir iş görüşmesi bağlamında düşünün. Bir adayla mülakat yaparken, genellikle onu kapıdan içeri sokan bir dizi temel gereksinim ve beceri vardır. Ben buna minimum giriş engeli diyorum – dikkate alınması gereken beceri ve deneyim seti.

Örneğin, bir aday odaya girdiğinde, sizi bu iş için en iyi kişi olduğuna ikna etmek onların görevidir. Cevapladıkları her soruyla sizi en iyi seçim olduklarına ikna etmelidirler. Cevaplar, becerilerine, uyumlarına, kişiliklerine veya tüm bunların birleşimine dayanabilir – ne olursa olsun, o odadayken size en iyi seçim olduklarını göstermek onların işidir. Onlara aynı soruyu sorduğunuzu ve iyi bir yanıt alamadıklarını düşünün – haklı olarak ertelenirsiniz.

Aynı şey bir reklam seo ajansları için de geçerlidir.

Sonunda, bir reklam seo ajansları soruyu nasıl cevaplarsa cevaplasın, cevapları size iyi hissettirmelidir. Onlarla çalışmaktan heyecan duymalısın. Kapıya girdiler çünkü işi yapacak becerilere sahipler. Bu soruyu nasıl yanıtlayacakları, onlarla çalışmaktan gerçekten keyif alıp almayacağınızı belirlemenize yardımcı olacaktır.

Herhangi bir iyi ilişki gibi, kimya arıyorsunuz. Uygun görünüyorlar mı? Onlarla konuşmak ister misin? Düzenli olarak vakit geçirmek isteyeceğiniz bir grup gibi mi görünüyorlar? Bir cevapta aradığınız şey budur.

Peki, iyi bir eşleşme olup olmadığımızı görmek ister misin? Sohbet etmeyi çok isteriz. Bizimle buradan iletişime geçin .

reklam seo ajansları

Peki birazda Gelen pazarlama hakkında bilgi sahibi olarak bu blogumuza veda edelim.

Gelen pazarlama “müşterileri kendilerine özel olarak hazırlanmış değerli içerik ve deneyimler yaratarak çeken bir iş metodolojisidir. Giden pazarlama, kitlenizi istemedikleri içerikle rahatsız ederken, gelen pazarlama aradıkları bağlantıları kurar ve zaten sahip oldukları sorunları çözer.

asit bir ifadeyle, gelen pazarlama, geleneksel reklamcılık olmayan kanallar ve taktikler aracılığıyla müşterileri markanıza çekme uygulamasıdır.

Peki arılarla ne ilgisi var?  Pazarlamayla uğraşıyorsanız, muhtemelen bu benzetmeyi daha önce duymuşsunuzdur ve haklı olarak mantıklıdır. Bu benzetme için arıların gerçek alışkanlıklarını bir kenara bırakalım ve “arıların kovana gitmesi gibi” ifadesine odaklanalım. İfade, arıların bir kovana çekici buldukları bir şey olduğu için geldiklerini söylüyor – bal.

İyi bir gelen pazarlama programında, şirketiniz bir “kovan” oluşturacak ve arıyı (yani müşterinizi) çekecek kadar ilginç veya yararlı bir şeye sahip olduğundan emin olacaktır.

Gelen pazarlama işinize yardımcı olacak mı?

Bu soru çok daha karmaşık. Bir içerik ve gelen pazarlamacı olarak, gelen pazarlamanın neredeyse tüm işletmelere yardımcı olabileceğini savunuyorum. Ancak, bu ifadenin uyarıları uzun ve karmaşıktır. Örneğin, pek çok yönden yardımcı olabilir, ancak yarın bir satış yapmak için ihtiyacınız varsa muhtemelen değil. Ve bunu neden yaptığınızı bilmiyorsanız değil.

Inbound pazarlama, bu konuya girmeden önce üzerinde ciddi şekilde düşünülmesi gereken stratejik bir girişimdir. Hala okuyorsanız ve kendinizi büyülenmiş hissediyorsanız, inbound pazarlamanın işletmeniz için iyi bir fikir olup olmadığını değerlendirirken şu yedi şeyi düşünmenizi tavsiye ederim:

  • Hangi iş problemini çözmek istiyorsunuz?
  • 1 numaradaki sorunu düzeltseydiniz, bu başarı nasıl görünürdü?
  • Bu sorunu çözmek için şimdiye kadar ne yaptınız? Ne işe yaradı ne yaramadı?
  • Sorunu çözmek için hangi kaynakları (zaman, para vb.) kullanabiliyorsunuz?
  • Ürününüzü veya hizmetinizi satın almaya karar verirken müşterilerinizin sorduğu en yaygın sorular nelerdir?
  • Gelen pazarlamaya ne kadar zaman ayırmaya hazırsınız ve sonuçlara ne kadar çabuk ihtiyacınız var?
  • Tüm bunlardan yola çıkarak arıları kovanınıza doğru sürmek için kullanabileceğiniz ‘bal’ nedir? Başka bir deyişle, müşterileri ürününüze veya hizmetinize çekecek ne tür bir içerik oluşturabilirsiniz?

Hâlâ daha fazlasını öğrenmekle ilgileniyor musunuz? Gelen pazarlamanın işletmeniz için uygun olabileceğini mi düşünüyorsunuz? Bundan sonra ne yapacaksın?

Bir strateji ve bir uygulama takvimi oluşturun.  Daha fazla sohbet etmek veya başka sorularınız varsa, buraya tıklayın ve bilgi sahibi olun.

 

 

Comment(01)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *