pr ajansı ve Reklam Ajanslarının İşletmenize Daha Fazla Müşteri Kazanmasına Yardımcı Olmanın 6 Yolu

Bu tür bir işletme, müşterileri için tanıtım ve pazarlama oluşturmaya, planlamaya ve yönetmeye adanmıştır. Bir reklam ajansı Veya pr ajansı, müşterileri için satışları da içerebilen genel pazarlama ve markalaşma stratejilerini de yönetebilir.

1. Sosyal Medya Tanıtımı

Sosyal medya, birçok dijital pazarlama tekniğinin bel kemiğidir, ancak çoğu marka sosyal açıdan yetersiz kalmaktadır. İçeriklerini yayınlamak için çok zaman harcarlar, ancak çevrimiçi paylaşım, yorum ve ağ oluşturma için çok az zaman harcarlar.
Birlikte çalışmak isteyeceğiniz bazı işletmeleri belirterek başlayın. Sosyal medyada takip edin ve her zaman gönderileriyle etkileşim kurun. Haftada iki veya üç yorum uzun bir yol kat ediyor.

Bu, adınızı veya PR ajansınız o işletmenin önüne iter, özellikle de bu, bir sahibin veya yöneticinin sosyal medyasını yaptığı bir başlangıç işiyse. Adınızı tanıdıktan sonra, beklenmedik bir şekilde o kadar da soğuk olmayan soğuk bir arama yapabilirsiniz.

2. Konuk bloglama

Konuk bloglama, marka görünürlüğünüzü artırmanın ve alanınızda düşünce liderliği geliştirmenin harika bir yoludur. Ancak konuk bloglama, sonuçları bir gecede göremeyeceğiniz uzun vadeli bir süreçtir.
Konuk bloglama beş ana nedenden dolayı desteklenebilir:
• İşletmenizin ve PR ajansınızın yeni kitleler arasında görülmesine yardımcı olabilir.
• Web sitenize ve blog içeriğinize bağlantılar içerebilir (trafik ve SEO için iyidir)
• Sektörünüzde kişisel güvenilirliğinizi ve markanızı geliştirin
• Sosyal medya büyümeye yardımcı olabilir
• Editörler ve diğer yazarlarla ağ oluşturma fırsatları

3. Google Reklamları

Google Ads, bölgenizde yeni müşteriler bulmanın en iyi yöntemlerinden biridir. Bunun nedeni, kullanıcıları hedeflemek için demografik verileri (yaş, konum vb.) kullanmak yerine, onları tam olarak anahtar kelime amaçlarına göre hedeflemenizdir .
Örneğin, kullanıcılar “(yerel bölge)’de Reklam Ajansı” veya pr ajansı araması yaptıklarında, bu, kendi bölgelerinde bir reklam ajansı aradıklarının en önemli göstergelerinden biridir.
Tek sorun, anahtar kelimeler için yüksek rekabetin yüksek niyetle gelmesidir.
Bu, yüksek hacimli kelime öbekleri için tıklama başına fiyatı (TBÖ) yükseltir ve bu, Google Reklamlarını daha yeni başlayan küçük reklam ajansı için karşılanamaz hale getirebilir.
Google Reklamlarının yüksek maliyetini azaltmanın en iyi yolu, harcadığınız her tıklamanın mümkün olan en yüksek dönüşüm olasılığına sahip olmasını sağlamaktır. Reklam ajansı ise bu konuda tam bir ustadır.

4. Facebook Reklamları

Facebook reklamları, hem kısa vadeli hem de uzun vadeli dijital pazarlama tekniklerini zorlamak için marka incelemeleri için mükemmeldir çünkü yayına girer girmez gelir/dönüşüm sağlamaya başlayabilirler. Ancak hızlı sonuçlar için en tatmin edicidirler.
Reklamlar, Reklam Yöneticisi’nde ayarlandıktan sonra, Facebook bunları inceler. Aktif hale geldiklerinde anında çalışmaya başlarlar ve anında binlerce kişiye markanızı/ürünlerinizi gösterirler. Reklamlar genellikle 24 saat içinde onaylanır, bu nedenle Facebook reklamlarının faydaları, işletmelere birkaç gün içinde satış elde etmeye başlamaları için bir yol sunar.

Pazarlamacılar ayrıca iş hedeflerine uygun çeşitli “reklam hedefleri” arasından seçim yapabilir. Bu, pr ajansı veya reklamları için en iyi sonuçlara öncelik vermek isteyen şirketler için harikadır. Örneğin, etkileşim sonrası/video görüntülemeleri, web sitesi trafiği, olası satış yaratma vb. gibi konuları daha fazla artırmak için reklamlar oluşturulabilir.
İşletmeniz için Facebook reklamcılığının bir avantajı, daha önemli marka bilinirliği, marka üzerinde düşünme veya yalnızca doğrudan dönüşümler için “Reklam Hedefleri” oluşturabilmenizdir!

5. Google Benim İşletmem

Google Benim İşletmem , işletmenizi veya pr ajansı küresel bir harita üzerinde kuran bir araçtır.
Google dünyanın en güçlü arama motorudur. Google, herhangi bir günde saniyede 1.77.000’den fazla arama alıyor, Google “yakınımdaki” aramalarının geçen yıl ikiye katlandığından bahsetmiyorum bile.

Arama yapanların yaklaşık %90’ı, aramaya başlamadan önce bir marka seçmemiştir. Bu, işletmenizin ilgi çekmesi ve rakiplerinizden sıyrılması için çevrimiçi aramada görünür olması gerektiğini gösterir.
Google Benim İşletmem olmadan, web sitenizde SEO stratejilerini ne kadar yoğun şekilde uygularsanız uygulayın görünür olma şansını kaçırmış olacaksınız. Google Benim İşletmem listeleri, yerel Google aramalarının ve Haritalar sorgularının ilk sayfasına öncelik verir.

6. Yeniden hedefleme

Bir gönderiyi tanıtmak ve Facebook’ta daha fazla erişim elde etmek yerine, pr ajansı web sitenizi zaten görmüş olan kullanıcıları hedefleyebilirsiniz, bu da muhtemelen ürünleriniz ve hizmetlerinizle zaten ilgilendikleri anlamına gelir.
Facebook’un pikselini yükledikten sonra, sitenizi veya kimlerin gördüğünü takip edebilir ve web sitenizi görmüş olan insanlardan oluşan özel bir hedef kitle kullanarak bir reklam kampanyası oluşturabilirsiniz.
Sosyal medyayı yeniden hedeflemeyle ilgili harika olan şey, çok sayıda insanın her gün sosyal medyayı kullanmasıdır.
Böylece, onları Facebook veya Instagram’da yeniden hedefleyerek, reklamlarınız zaten ürünleriniz ve hizmetlerinizle ilgilenen insanlara ulaşır ve siz de onlara zaten zamanlarının çoğunu harcadıkları yerlere ulaşırsınız!

Farklı Reklam Türleri ve Ne İşe Yaradıkları

Reklam, promosyon karışımının bir parçasıdır ve genellikle pazarlamanın en görünür yönüdür. Hedef kitlenize hedeflenen medya kanalları aracılığıyla ulaşmanızı ve potansiyel müşterilerle geniş ölçekte iletişim kurmanızı sağlar. Reklamlar hakkında aslında en net öğreneceğiniz bilgi tecrübedir. Bir pr ajansı veya reklam ajansı ile çalışarak bunu tecrübe edebilirsiniz.
İnsanların markayı bilmesi, güvenmesi ve hatırlaması için haberi yaymak, bir hikaye anlatmak ve satmakla ilgilidir.
Sözcükler, sesler ve resimler aracılığıyla reklam, saf işlevsel ve rasyonel faydaların ötesine geçen duygusal bir düzeyde ilgi uyandırabilir. İnsanların belirli bir şekilde hissetmelerini sağlamak için bir şeyi ne ve nasıl söylediğinizle ilgilidir.
Kapsamın, maliyetlerin ve harekete geçirici mesajın dikkate alındığı farklı reklam türleri vardır:

1. Gazeteler

Gazete reklamcılığı, işinizi tanıtmanıza ve geniş bir kitleye ulaşmanıza olanak tanıyan eski bir basılı medya biçimidir. Gazete reklamlarının işletmeniz için uygun olup olmadığına ve nasıl ve pr ajansı olduğuna karar vermek için hedef grubun coğrafi kapsamını ve profilini göz önünde bulundurmalısınız.

2. Televizyon

Televizyonda reklam vermek, büyük bir coğrafi alanda büyük bir pazara ulaşmak için idealdir. Görüntü, ses, hareket ve rengi birleştirmenin benzersiz avantajını sunar.
Ayrıca, müşteriler ve markalar arasında duygusal bir bağ kurarak onları harekete geçirmek için güçlü bir araçtır. Geniş erişimi ve yüksek maliyeti nedeniyle televizyon reklamcılığı birçok küçük işletme için iyi bir seçenek değildir.

3. Radyo

PR ajansı için Radyo reklamcılığı, belirli bir bölge veya alana odaklanmanıza ve markanızın kişiliğini sesle aktarmanıza olanak tanır. Dinleyicilerin hatırlaması için reklamın mesajını sık sık tekrarlamak esastır.

4. Çevrimdışı

PR ajansı için Dış mekan reklamcılığı, potansiyel müşterilerle dışarıdayken etkileşim kurmanın bir yoludur. Üç farklı ortam vardır:
• Yol kenarı, örneğin reklam panolarında veya otobüs duraklarında
• Ulaşım, örneğin trenlerde veya otobüslerde
• Örneğin alışveriş merkezlerinde veya spor salonlarında yaşam tarzı
Mesajın, sağlam bir harekete geçirici mesajla kısa ve öz olması gerektiğini unutmayın.

pr ajansı

5. Çevrimiçi

PR ajansı için Çevrimiçi reklamcılık, yeni müşteriler çekmek için oldukça hedeflenmiş ve son derece etkili bir yol sunar. Çoğu müşteri satın alma kararı vermeden önce çevrimiçi araştırma yaptığı için bu önemlidir. Kanallar ve biçimler, potansiyel müşterilerinizin çevrimiçi davranışlarına ve sahip olduğunuz hedeflere bağlı olacaktır.
Reklam, pazarlama hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir. İşletmenin fark edilmesi, anlaşılması, eylemi simüle etmesi ve sonuçlara ulaşması için verimli ve etkili bir yoldur.

6. Bağlantılı Paketleme

PR ajansı için Günümüzde reklamcılık alanında, örneğin Bağlantılı Paketleme gibi birçok yeni olanak bulunmaktadır. Tüketicilerin QR kodlarını veya NFC teknolojisini kullanarak dijital cihazlardan dijital içeriğe erişmesine olanak tanıyan fiziksel ambalaja “tetikleyicilerin” eklenmesini ifade eder.

Bağlantılı Ambalaj, markalara ürün deneyimini genişletme ve pasif ürünleri deneyimsel ve etkileşimli temas noktalarına dönüştürme fırsatı sunuyor. Gizli amaç, fiziksel ve dijital dünyalar arasındaki boşluğu doldurmaktır. Bu ve daha benzeri konularda bilgi sahibi olmak için Massimo medya ile iletişime geçebilirsiniz. Massimo medya bir Reklam ajansı olmasının yanı sıra 360 kreatif bir ajanstır ve beraber güzel işlere imza atabiliriz.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *