Neden Facebook’u Reklam İçin Kullanmalıyız ?

Neden Facebook’u Reklam İçin Kullanmalıyız ?

İlgi duyduklarınızı temel alarak ulaşmanıza yardımcı olan bir reklam aracı düşünün. Mesajınızı dönüştürme olasılığı en yüksek olanların önüne çıkarmak için reklam yayınınızı optimize ederek size zaman ve para kazandıran bir araç.

Birçok e-ticaret girişimcisi ve pazarlamacısı tarafından kullanılan bir platform olan şey budur, özellikle de çok fazla reklam deneyimi veya büyük bir bütçesi olmayan yeni başlayanlar için temel bilgileri öğrenmeye istekli oldukları sürece herkes Facebook’u iş büyümesinde hızlandırabilir.

Facebook’u bu kadar çok markayla bu kadar popüler bir platform yapan şeyin ne olduğuna bakacağız ve işletmenizin satışlarını artırmak için bir Facebook reklam kampanyasının nasıl kurulacağı konusunda size adım adım yol göstereceğiz.

Pek çok seçenekle, pazarlama bütçenizi nereye harcayacağınıza karar vermek zor olabilir. Facebook’u yeni ve deneyimli işletme sahipleri için özellikle çekici kılan şey yedi şeye indirgeniyor.

Reklam
Reklam

Facebook Reklam Türleri

Facebook’un çok yönlü bir sürecine girmeden önce, başarınızın büyük bir kısmı kullandığınız Facebook reklam türüne bağlıdır. Bu reklamlar marka bilinirliği oluşturmanıza, katılımı artırmanıza ve satışları artırmanıza yardımcı olabilir. Hangisinin sizin ve işletmeniz için doğru seçenek olduğuna karar verin.

Facebook reklamcılığı, dünyanın en büyük sosyal ağındaki kitlenizle bağlantı kurmanın önemli bir yoludur. Ne kadar büyük? kesin olmak gerekirse, aylık 2,80 milyar aktif kullanıcı büyük.

Elbette, bu etkileyici bir rakam. Ancak Facebook, mesajınızı bu kişilerin tam olarak doğru bölümünün önüne almakla ilgilidir. Aslında ürün veya hizmet isteyen için büyük olasılıkla insanlar. En iyi sonuçları elde etmek istiyorsanız, dalmadan önce farklı Facebook reklam türlerini ve hedefleme seçeneklerini anlamak önemlidir.

Video reklamlar Haber Kaynağında ve Hikayelerde yayınlanabilir veya daha uzun Facebook videolarında yayın içi reklamlar olarak görünebilir.

Görsel reklamlar basit olabilir, ancak bu sıkıcı olmaları gerektiği anlamına gelmez.

Örneğin, alan adlarının oldukça hoş bir ürün olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak bu, Kanada İnternet Kayıt Otoritesinin eğlenceli Facebook fotoğraf reklamları oluşturmasını engellemez.

Anketler yalnızca mobil cihazlara yönelik bu Facebook reklam biçimi, bir resim veya video reklama iki seçenekli anket ekleyerek etkileşimli bir bileşen içerir. Her anket seçimi için ayrı bir bağlantı ekleyebilirsiniz.

Hem siz hem de cevap verenler, her anket seçeneğine verilen yanıtların sayısını göreceksiniz.

Koleksiyon reklamları resim veya videoyu sergilemenize olanak tanır. Koleksiyon Anında Deneyimlerle eşleştirin (aşağıda daha fazlası) ve insanların Facebook’tan ayrılmadan ürünlerinizi satın almasına izin verin. Bu, insanlar hareket halindeyken çevrimiçi alışverişi kolaylaştırır. Birincil fotoğraf veya video, tek bir ürünü sergilemekten çok daha fazlasını yapabilir. Örneğin, bir bitki  reklamında, birincil video izleyicilere bahçeleri için doğru tohumları nasıl seçeceklerini öğretir.

Etkin Ve Etkin Bir Kullanıcı Tabanından Trafik Çekmek

Facebook, aile ve arkadaşlarla bağlantı kurduğumuz bir yer ve – itiraf etmekten nefret ettiğimiz kadar – oldukça bağımlılık yapıyor. Facebook’un aylık iki milyardan fazla aktif kullanıcısı olduğu bildiriliyor ve bu kullanıcılar Facebook’ta rakip sosyal ağlardan daha fazla zaman harcıyor. Ayrıca Facebook, reklam platformu aracılığıyla Facebook reklam verenlerinin İnstagrama erişebileceği diğer iki popüler mobil uygulama olan Messenger ve Instagram’ın da sahibidir. Açılış sayfanıza gitmek için çok fazla aktif, meşgul trafik var.

Reklam
Reklam

Demografiye, İlgi Alanlarına Ve Davranışlara Dayalı Müşterileri Hedefleme

Facebook kişisel bilgilerinizin bazılarını ve arama geçmişiniz gibi bir çok detaylı verilerinden yararlanarak reklamcılar için en uygun dijital reklam ortamını ve müşteriler için en uygun reklamı almasını sağlar… durumları gibi kişisel güncellemeleri ve bilgileri ağınızla paylaşmak için tasarlanmıştır. Facebook ve İnstagram’da yapılan tüm beğeniler ve bağlantılar, reklam verenlerin hedefli reklamlar aracılığıyla erişebileceği ayrıntılı kullanıcı profilleri oluşturur. Facebook reklam verenleri, ürünlerini ve hizmetlerini uzun bir kullanıcı ilgi alanları, özellikleri ve davranışları listesiyle eşleştirerek ideal müşterilerine ulaşma olasılıklarının daha yüksek olmasını sağlayabilir.

Eğer sizde facebook platformunun reklam için bizden aldığı detaylı bilgileri merak ediyorsanız “facebook bizden aldığı bilgiler nelerdir ? ”  adlı yazımızı okumayı unutmayın.

Marka Bilinirliği Yaratmak

Çoğu işletmenin Facebook ve / veya İnstagram işletme sayfası, sosyal medyadaki hayranlarıyla ve müşterileriyle bağlantı kurmak için kullandıkları bir işletme sayfasına sahiptir. Facebook ve İnstagram’da ücretli reklamlar kullanmaya karar verdiğinizde, bu markanızın sosyal sayfalarından gelmesini tercih edebilirsiniz. Bu genellikle, sosyal platformlarda reklam vermenin faydalarından biri olan şirketiniz için artan marka maruziyetini ve yeni takipçilerle sonuçlanır.

Facebook Kitleleri Oluşturma

Reklamlarınızla doğru kişileri hedeflemek, Facebook reklamcılığında başarılı olmanın anahtarlarından biridir. Facebook’un dünya çapında milyarlarca kullanıcısı vardır, bu nedenle markanızla veya ürününüzle ilgilenme olasılığı en yüksek olanları bulmak Facebook’un kitleler özelliğinin kullanılmasını gerektirir.

Kitleler, Business Manager’da reklamlarınızla hedeflenecek kişilerin listelerini oluşturabileceğiniz bir bölümdür. Kitleler bölümünde bu listeleri tanımlamanıza yardımcı olacak birkaç farklı özellik vardır, ancak bunlar iki geniş kategoriye ayrılabilir: yeniden hedefleme ve arama.

Reklam
Reklam

Sıcak Kitleleri Dönüştürme

Web sitenizi gözetleyen sosyal medya üzerinden takipçiniz olan birinin , sizden bir şey satın almayı düşünmesi daha olasıdır. Sadece biraz cesaretlendirmeye ihtiyaçları olabilir.

Facebook veya İnstagram’ı her açtığınızda bir markanın web sitesine göz attıysanız ve kendinizi reklamların hedeflerinde bulduysanız, buna “yeniden hedefleme” denir ve bu, Facebook’u en etkili biçimlerinden biridir.

Business Manager’ın Kitleler bölümünde bulunan Özel Kitleler özelliğini kullanarak Facebook yeniden hedefleme kitleleri oluşturabilirsiniz. Özel Kitleler, Facebook pikseliniz ve işletme sayfalarınız tarafından yakalanan tüm verilere dokunma seçeneği sunar.

Yeni Müşteriler Bulma

Yeni kitlelere ulaşmak , Facebook’ta reklam vererek eski müşterileri tekrardan hedeflemekten aynı zamanda web sitesi tarayıcılarını dönüştürmekten daha avantajlı bir yoldur.

Yeni müşteriler aramak genellikle “arama” olarak adlandırılır ve sizden satın almayan veya işletmenizle çevrimiçi etkileşimde bulunmayanlara reklam vermeyi içerir. Küçük ve orta ölçekli işletmeler için bu, Facebook’un milyarlarca aktif kullanıcısının çoğunluğunu kapsar ve bu listeyi daraltmaya nasıl başlayacağınıza karar vermek zor olabilir.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak için massimo medyanın blog sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Comment(01)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *