10 Adımda İnstagram Takipçi Sayısı Nasıl Arttılır ?

İnstagram Takipçi Sayısı Nasıl Arttılır – İnstagram, birçok markanın sosyal varlığının temel taşı haline geldi, açılış sayfalarına kârlı trafik çekiyor, dönüşümleri artırıyor ve ilgili bir kitle oluşturuyor.

İnstagram varlığınız umduğunuz kadar güçlü değilse, İnstagram’da gerçek, organik takipçiler elde etmek için stratejilerinizi nasıl keskinleştireceğinizi öğrenmenin zamanı gelmiş olabilir. Kitleniz büyüdükçe, kullanıcılarla etkileşim kurmak ve onlar için benzersiz deneyimler yaratmak için daha fazla fırsatınız olur.

Organik ayrım önemlidir: Bazen markalar daha fazla İnstagram takipçisi elde etmeye çalışırken kolay yolu seçer. Beğeniler için ödeme ve takipçi siteleri her yerdedir, ancak İnstagram algoritması düzenli olarak ücretli, düşük kaliteli hesapları ve etkileşimleri ayıklayacak şekilde güncellendiğinden bu kısayollar buna asla değmez.

İnstagram takipçi arttırmanın 10 yolu

1. İnstagram hesabınızı optimize edin

10 Adımda İnstagram Takipçi Sayısı Nasıl Arttılır ? – İnstagram’da nasıl takipçi arttırılacağını bulmaya başlamadan önce, en önemli adımlardan biri hesabınızı tamamen optimize etmektir. Markanızın instagram biyografisini hesabınızın “ana sayfası” olarak düşünün.

 

10 Adımda İnstagram Takipçi Sayısı Nasıl Arttılır ?
10 Adımda İnstagram Takipçi Sayısı Nasıl Arttılır ?

Takipçi Arttırma – Bir biyografi, resim başlıkları, uygun bir kullanıcı adı veya profil resmi olmadan insanlar hesabın markanıza ait olduğunu nasıl bilecek? Açık görünebilir, ancak instagram’da biyografiniz ve imajınız marka kimliğinizin temellerini oluşturmaya yardımcı olur. Biyografinizdeki bağlantı, sitenize instagram trafiği çekmek için tek noktanızdır, bu nedenle hesabınızı optimize etmek çok önemlidir.

Nereye bağlanacağınızdan emin değilseniz, instagram hesabınızdaki belirli anahtar kelimeler, hashtag’ler veya kampanyalarla ilgili pazarlama veya ürün sayfalarını deneyin. Ana sayfanıza bağlantı vermek sorun değil, ancak biyografinizden bir siteye geçiş yaparken neden kullanıcılara uyumlu bir deneyim yaşatmıyorsunuz?

Ek olarak, kullanıcı adınızı olabildiğince arama dostu tutun, bu da genellikle gerçek marka adınıza yakın durmak anlamına gelir. İşletmenizin adı daha uzunsa, hedef kitlenizin tanıyacağı bir adla kısaltın. Kullanıcı adınıza sayılar veya özel karakterler eklemeyin ve mümkünse, zaten sahip olduğunuz diğer sosyal medya hesaplarıyla uyumlu tutun.

2. Tutarlı bir içerik takvimi tutun

İnstagram’da takipçi kazanmaya çalışırken yapabileceğiniz en kötü şey, rastgele, gelişigüzel zamanlarda içerik paylaşmaktır. Başlangıçta sizi takip edecek kadar şanslıysanız, ilk etapta sizi takip ettiklerini unutturmak istemezsiniz.

Bununla mücadele etmek için düzenli bir gönderi programına uyun. Markalar spam’dan kaçınmak için günde birkaç defadan fazla paylaşım yapmamalıdır, ancak temponuz ne olursa olsun, tutarlı tutun. Her gün yaklaşık 200 milyon İnstagram kullanıcısı oturum açıyor, bu nedenle ağınızı daha da genişletmek için tüm gün boyunca birkaç kez yayınlamayı deneyin.

Bir programa bağlı kalmak, takipçileriniz için tutarlı bir deneyim oluşturmanıza ve onları markanızdan haberdar etmenize yardımcı olacaktır. Ancak günün bu farklı saatlerinde yayınlayamayacağınızı düşünüyorsanız burada devreye girebiliriz.

Massimo Medya ekibi sizin için sizin sosyal medyanızı yönetebilir, eğer sizde isterseniz.

                                                                          Hakkımızda

3. İnstagram gönderilerini önceden planlayın

İnstagram algoritması, kullanıcılara beğendikleri daha fazla içeriği gösterecek şekilde değişmiş olsa da, doğru zamanlarda gönderi paylaşmak, aldıkları genel etkileşimi artırarak gönderilerinize daha fazla görünürlük sağlayabilir.

İçeriği önceden planlayarak, kampanyaları ve zamanlamaları daha verimli bir şekilde görebilirsiniz. İçeriği önceden oluşturmak her zaman akıllıcadır ayrıca İnstagram zamanlama araçlarıyla hedef kitlenize ulaşabilir ve aynı zamanda tutarlı bir içerik akışı sağlayabilirsiniz.

4. İçeriğinizi yayınlamak için iş ortaklarının ve marka danışmanlarının desteğini alın

Daha fazla İnstagram takipçisi edinmeyi öğrenirken, kitlenizin değerini bilmeniz önemlidir. Takipçi sayınız ne kadar büyük olursa (organik olarak), o kadar çok alıcınız ve ilgilenen müşteriniz olur.

Müşterilerin sizi takip etmesinin en iyi yolu önlerine çıkmak ve hazır olmaktır. Başkalarının yanı sıra kendi İnstagram’ınızda da bulunmanız çok önemlidir. Markanızı müşterilerin feed’lerine almak için kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe sponsor olmayı deneyin. Markanızı almak için İnstagram yarışmaları da yapabilirsiniz

Ya da iş ortaklığı deneyebilirsiniz ve belirtmek isteriz ki Massimo Medya ekibi olarak bu işte iddialıyız

Başka bir yol da, çok daha büyük bir kitlenin önüne çıkmaktır. İçeriğinizi hedef kitleleriyle paylaşmak için alanınızdaki önemli etkileyici kişiler gibi sektörünüzdeki daha büyük İnstagram hesaplarıyla çalışmaya çalışın.

5. Sahte İnstagram takipçilerinden kaçının

Sahte ve meşru takipçileri olan iki İnstagram hesabı arasında büyük bir fark vardır. Sadece İnstagram takipçileri satın almak cazip görünebilir, ancak organik takipçilerin avantajları daha ağır basar. Bu sebeple, takipçi arttırmak için doğal yöntemlerin dışına çıkmak, faydalı veya mantıklı değildir.

Sahte İnstagram takipçileri şunları yapma eğilimindedir:

Yeni takipçileri aldatmak : Kullanıcılar on binlerce takipçisi olan ancak etkin olmayan bir İnstagram akışına gelirse, hesabın güvenilirliğini düşürür. İnsanları sizi takip etmeleri için kandırmak yerine. Daha iyi etkileşim için güven ve uzun süreli ilişkiler kurun.

Yatırım getirisi yok : Takipçi satın almak daha kolay görünebilir, ancak edindiğiniz bot veya insansız yeni takipçileriniz hiçbir şey satın almaz. İnsanlar İnstagram’daki markaları bir nedenden dolayı takip eder- yayınladığınız şeyi veya genel olarak şirketinizi beğenirler. Bunlar gerçek harcama yapanlardır ve işletmenize parasal değer getirir.

Çok az etkileşim: 10.000 sahte takipçiniz varsa, kaç kişi içeriğinizi yorumlayacak, beğenecek ve paylaşacak? Büyük olasılıkla, bu bot veya sahte hesaplar İnstagram tarafından temizlenecek, silinecek ve gönderilerinizi perili bir köşk gibi gösterecektir.

Gerçek insanlar İnstagram gönderilerinizi paylaşma, beğenme, yorum yapma ve etkileşimde bulunma yeteneğine sahiptir.

6. İnstagram’ınızı her yerde sergileyin

İnstagram’ınızı tanıtmadığınız sürece insanlar nasıl hesabınızı bulacak? İnstagram hesabınızın web sitenizde ve diğer sosyal ağlarda listelendiğinden emin olun.

Görünürlük ve farkındalık yaratmak, keşfedilmenin en iyi yollarından biridir. Gerçekten daha fazla İnstagram takipçisi almak istiyorsanız, insanlara sizi nerede bulacaklarını bildirin. Tüm ağlarınızda sosyal paylaşımların tanıtılmasına yardımcı olmak ve insanlara İnstagram’da sizi nerede bulacaklarını göstermek için web sitenize ve blogunuza sosyal medya düğmeleri ekleyebilirsiniz.

7. Takipçilerin istediği içerikleri yayınla

Bunu söylemek yapmaktan daha kolay olsa da, takipçilerinizin hangi içeriği görmek istediğini öğrenmek akıllıca olacaktır. İnstagram’da bazı içeriklerin diğerlerinden daha iyi performans gösterdiğini hızlı bir şekilde göreceksiniz. Bu yüzden test çok önemlidir.

Filtreler, altyazılar, içerik türleri veya yayın süreleri olsun, en küçük ayrıntı büyük farkı yaratabilir. Popüler içerik yayınladığınızı bilmeniz için yeni İnstagram trendleriyle ayağınızı yere sağlam basın.

Analizinizi bir adım daha ileri götürmek için markanızın İnstagram analiz araçlarına yatırım yapması gerekir. Bu, İnstagram içeriğini hesaplar arasında izlemeyi, karşılaştırmayı ve analiz etmeyi kolaylaştıracaktır.

8. İletişimi başlatın

Kullanıcıların İnstagram’ınızdan haberdar olmasını sağlamanın en iyi yollarından biri iletişimdir. 2020 Sprout Social Index’e göre, tüketiciler fotoğraf (%68) ve video (%50) gibi görsel-ilk içeriklerle etkileşime geçmek isterken, bunu metin gönderileriyle etkileşime geçmek isteyen %30 takip ediyor. İnstagram, göz alıcı görselleri İnstagram altyazılı metin yazma becerilerinizi mükemmelleştirdiğinizde aynı şekilde ilgi çekici olabilecek altyazılarla eşleştirerek bu kitle profili için mükemmel bir uyum sağlar.

İnsanlar, sosyal medyayı, gereksiz sorular ve sohbet, ciddi müşteri hizmetleri soruları veya favori markaları ve ürünleri için övgü olsun, markalar için iletişim referansı olarak kullanmaya devam ediyor. Ve işiniz için İnstagram’da destekleyici ve iletişimsel olmanız gerekir.

Mümkün olduğu kadar çok soru veya yoruma yanıt vermeye çalışın çünkü bu, yeni bir müşteri, takipçi edinmek veya hedef kitlenizle olan ilişkinizi geliştirmek arasındaki fark anlamına gelebilir. Endeks araştırmamız ayrıca tüketicilerin %89’unun sosyal medyayı takip ettikten sonra bir markadan satın alacağını gösterdi, bu nedenle bir ziyaretçiyi profilinize döndürmek için gereken ilgiyi ve bağlılığı sağlamak önemlidir.

9. Doğru hashtag’leri bulun

İnstagram’da takipçi edinmenin en denenmiş ve gerçek yollarından biri hashtag’ler kullanmaktır. Hashtag’ler yıllardır keşif için önemli bir araç olarak hizmet etti ve sosyal erişimimizi genişletmemize izin verdi. Bir pazarlamacı olarak, takipçiler kazanarak topluluğunuzu oluşturmak istersiniz ve hashtag’ler tam da bunu sağlar.

Hedef kitlenizdeki kişilerin kontrol etme olasılığının daha yüksek olduğu hashtag’leri bulmalısınız. İlgili bir bağlantı yapılırsa, bu kullanıcıların hesabınızı takip etme olasılığı daha yüksek olacaktır. Benzersiz, markalı hashtag’ler, gönderileri markanız ve kampanyalarınızla aşırı alakalı içerik etrafında gruplandırmanın bir yoludur.

10. İnstagram takipçilerinizi mutlu edin

İnstagram takipçilerinizi mutlu ettiğinizde, kitle büyümesindeki getiriyi görürsünüz. İçerik planlamak ve beyin fırtınası yapmak için size pek çok ipucu verdik, bu yüzden bunları markanızın sesine gerçekçi gelecek şekilde uygulamaya koyun. Başka bir deyişle, muhtaç, satış odaklı veya robotik görünmekten kaçının.

 

Comment(01)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *