Dijital Reklamcılık 2022 Rehberi

Dijital Reklamcılık 2022 Rehberi – “Dijital reklamcılık” terimi, 25 yılı aşkın bir süredir çevrimiçi ekosistemde yer alsa da, bazı işletme sahipleri için hala şaşırtıcı olabilir. Olmamalı ama! Dijital reklamcılık, potansiyel müşterileri satış yaratmak için dönüşüm tünelinden geçirmek için basit bir şekilde çevrimiçi, hedefli, entegre bir yöntemdir.

Dijital Reklamcılık Nedir ?

Bu kavramlar aslında oldukça eskidir, etkili frekansa ilk olarak Hermann Ebbinghaus tarafından 1880’de yüksek zihinsel süreçler üzerine yapılan psikolojik bir çalışmada atıfta bulunulmuştur, 1930’larda eski Hollywood yapımcıları tarafından geliştirilen bir pazarlama düsturudur.
Yaşlarına rağmen, bu kavramlar hala dijital reklamlarla son derece alakalı ve ajanslarının şirketiniz için başarılı bir
stratejiye yönelik kapsamlı bir yol haritası oluşturmasına yardımcı olacak birçok bilgiyi içeriyor.

 

dijital reklam
dijital reklam

Söz konusu olduğunda, müşterilerinizle bağlantı kurmanın ve dönüşümleri artıran kazanan mesajlar iletmenin birden çok yolu vardır.

2022’de reklam verenler, ürünleri ve hizmetleri hakkında bilgi almak için her zamankinden daha fazla seçeneğe sahipler – anahtar, kampanya başarısını sağlayan doğru mesajla doğru zamanda doğru kitlelerle bağlantı kurmak için doğru reklam biçimlerini seçmektir.

İşletmeniz için en iyi araçlarını seçmenize yardımcı olmak bizim işimiz, peki biz kimiz. Biz, evrenin bir yerlerinde size yardımcı olmak için toplanmış havalı ve bir o kadar da yaratıcı Massimo Medya ekibiyiz.

Dijital medya reklamcılığının neden önemli olduğunu zaten biliyorsanız, ancak profesyonel yardıma ihtiyacınız varsa, bizimle iletişime geçin.

                                                                          Hakkımızda

Evrenin kendisi gibi, dijital dünya da asla hareketsiz durmaz. Yazılım ve platform geliştiricileri, pazarlamacılara çehresini değiştiren yeni fikirler ve yenilikçi teknolojiler sağlamaya devam ediyor. Bir işletme sahibi veya pazarlama yöneticisi olarak, farklı türlerinin ve bunların markanızdan nasıl yararlandıklarının farkında olmak önemlidir.

Bugün dijital pazarlama ajanslarının emrinde bir dizi dijital araç var: görüntülü reklamcılık, Tıklama Başına ödeme reklamları, mobil cihazlara özel reklamlar, yeniden hedefleme/yeniden pazarlama, video reklamcılığı, sosyal medya ve yerel reklamcılık. Aşağıda, farklı türlerine ve bunların pazarlama stratejinizi nasıl güçlendirdiğine ilişkin bir genel bakış bulunmaktadır.

Dijital reklamcılık neden önemlidir?

Herhangi bir işletmenin pazarlama stratejisinin önemli bir parçası olmasının birçok nedeni vardır. Belki de en önemlisi, tüketicilerin bilgisayarları, akıllı telefonları ve akıllı ev cihazları aracılığıyla İnternet’e bağlı olarak giderek daha fazla zaman geçirmeleridir. Ortalama bir insanın evindeki 10’dan fazla bağlı cihaza erişimi vardır Dijital pazarlama, kitlelerle bulundukları yerde buluşmanızı sağlar.

dijital reklam

İnsanlar günün her saatinde, her türlü faaliyet sırasında satın aldıkları mal ve hizmetler hakkında kararlar alırlar. Dijital reklamlarla, satın alacak ürünler için çevrimiçi gezinirken kitlelere ulaşabilirsiniz. Veya bir televizyon programı yayınlarken, favori bir web sitesini ziyaret ederken veya sosyal medya kullanırken onlara ulaşabilirsiniz. O anda sizden satın almayı seçmeseler bile, bu farklı bağlamlarda onlara ulaşmak, markanızı daha sonra satın almaya hazır olduklarında hatırlamalarına yardımcı olabilir.

“Paradan tasarruf etmek için reklamları durdurmak, zaman kazanmak için saatinizi durdurmak gibidir. – Henry Ford”

Dijital reklamlar nasıl çalışır?

“Dijital reklamlar nasıl çalışır?” sorusunun net bir cevabı yok. Çok çeşitli biçimleriyle, oluşturması ve yayınlaması kolay reklamların yanı sıra daha karmaşık araçlar gerektiren reklamlar bulabilirsiniz. Farklı fiyatlandırma modelleri ve hedefleme yöntemleriyle tüm bütçe düzeyleri için reklam türleri de vardır.

Dijital Reklamcılığın Geleneksel Reklamcılıktan Farkı Nedir?

Geleneksel reklamcılığa biraz aşinaysanız, dijital reklamcılıkla birkaç benzerliği paylaştığını bilirsiniz.

Geleneksel reklamcılık, marka bilinirliği, satış ve daha fazlasını oluşturmak için işletmenizi, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tanıtır. Aynısını farklı yollarla yapar, geleneksel kanallardan ziyade dijitalden yararlanır. Reklamlarınız, reklam panoları ve dergiler yerine Google, Facebook, İnstagram, YouTube ve daha fazlasında görünür.

dijital reklam
dijital reklam

Ayrıca büyük miktarda veriyle birlikte gelir. Örneğin, kampanyalarınızın performansını gerçek zamanlı olarak izleyebilirsiniz. Ayrıca, reklamlarınızı görüntüleyen ve etkileşime giren kişilerin demografisi, ilgi alanları ve alışkanlıkları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Buna karşılık, geleneksel reklamcılık, veri söz konusu olduğunda minimum düzeydedir. Kampanyanızın performansı hakkında anında bilgi sahibi değilsiniz. Örneğin bir reklam panosu, size neredeyse sıfır veri sağlayabilir.

Geleneksel pazarlama, pazarlama Tekniğinin eski yoludur. Firmaların ürünlerini pazarlamak için erken dönemde kullandıkları el ilanları, bilboardlar, TV reklamları, radyo reklamları, basılı reklamlar, gazete reklamları vb. gibi tanıtım, reklam türlerini ifade eder.
Geleneksel Pazarlamanın dört aşaması İlgi, Farkındalık, Arzu ve Karardır.

Bu konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz Massimo medyanın blog sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Comment(01)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *