Dijital Pazarlama Ajansınız İçin Başarıyı Sağlamanın Altı Yolu

Massimo medya ile bu konumuzda ise Dijital pazarlama ajansımızın başarıya ulaşması için neler yapması gerektiğini tartışacağız. İster sosyal odaklı bir girişime, ister uzun süredir tam hizmet veren bir firmaya liderlik ediyor olun, ajansınızın dijital olarak birbirine bağlı olması gerekir. Günümüzün rekabetçi pazarında başarılı olmak için şanstan fazlası gerekiyor ve sosyal medyada potansiyel tüketicilere ulaşmak, sosyal platformlara reklam yerleştirmek ve onları büyük bir bütçeyle artırmakla sınırlı değil.

Ajansınız ister büyüyen bir dijital öncü, ister yeni başlıyor olun, bu altı ipucu dijital pazarlama ajansınızı başarıya giden yolda yönlendirmenize yardımcı olabilir.

  1. Bir adımdan daha önde olun. İnovasyon moda bir kelimeden daha fazlasıdır; bu bir ruh hali. Trendleri tahmin edin ve ajansınızı gelecek için donanımlı olacak şekilde geliştirin. 2009’da Fikirleri Uyandırdığım zaman, pazarlama ve reklamcılık için sosyal medya henüz ufukta görünmüyordu.

En başından ölçeklenebilir bir süreç uygulamak, yeni müşteriler edinirken hızlı tempolu bir pazara ayak uydurmamızı sağladı. Altyapınıza hiper ölçek farkındalığı entegre etmek, tahmin bile etmemiş olabileceğiniz büyüme için yer açar. Ekibiniz genişledikçe, şirketinizin yönlendirmesiyle büyüme becerisi gösteren çalışanları işe almak çok değerlidir.

2.Dijitalleşme konusunda ciddi olun. Dijital varlığınızın farkında olun ve ajansınıza bir müşteri gibi davranın.dijital pazarlama ajansı bir marka olarak kısa vadede bir gelir kaynağı olmadığı için bazen bu zor olabilir. Ancak uzun vadede farklı bir hikaye. Ajansınızın dijital varlığı yatırıma değer. Ayrıca, çalışanlara güncel cihazlardan eğitim eğitimlerine kadar doğru araçları sağlamak da işe yarar. İyi donanımlı, uyum sağlayabilen bir ekip, yeni sosyal platformlarda gezinebilir ve sürekli değişen dijital ortamda gelecek trendleri önceden tahmin edebilir ve bunlardan yararlanabilir.

  1.   Esnekliğinizi asla aşmayınız. Girişimciler, bir iş kurarken esnekliğin değerini bilirler, ancak dönme ve teslim etme yeteneği, dijital pazarlama ajansı gelişiminin her aşamasında önemini korur. Yaratıcı problem çözme, stratejilerin müşteri geri bildirimlerine veya sürekli değişen pazara göre değişebileceği bir işyerinde çok önemlidir. Oyunda kalmak için bu uyarlanabilirlik kaslarını gerin.

4.Verilerinizi boşa harcamayın. Analytics, ekibinizin başlattığı o harika kampanyanın neden beklendiği gibi performans göstermediğini açıklayabilir. Kitleleri hedefleyebilen ve ajansınızın çalışmalarının etkisini tanımlayabilen artan kaynaklarla, her sosyal gönderi tarafından üretilen dijital verileri okuyabilen ve stratejik olarak yanıt verebilen eğitimli personele sahip olmak paha biçilmezdir. Veri odaklı bir strateji için temel performans göstergelerini izlemek, içeriğin sübjektif kalitesi hakkında spekülasyon yapmak ile bir gönderinin performansının arkasındaki nesnel nedenleri belirlemek arasındaki fark olabilir.

dijital pazarlama ajansı 33

5.Müşterilerinize dinlediğinizi bildirin. Dijital Pazarlama Ajansı birçok müşteri için yeni olabileceğinden, yatırımlarının nereye gittiği konusunda şeffaflık çok önemlidir. Müşterilerinize, ajansınızın kurum içi bir ekiple veya geleneksel medya aracılığıyla tahakkuk edecekleri maliyetlerin çok altında bir yatırım getirisi sağlayabileceğini gösterin. Bunu iletmenin bir yolu, müşterilere güncellemeler sağlamak için önleyici olarak haftalık aramalar veya e-postalar ayarlamak, hem potansiyel ihtiyaçlarını tahmin etmek hem de çözümler sunmak için bir fırsat oluşturmaktır. Her müşterinin iletişim tarzındaki farklılıkları tanımak, onlara ulaşmanın en etkili yolunu belirleyecektir. İster beklenmedik bir çağrıya katılmak için zaman ayırın, ister bir müşteri yönlendirmesinden sonra bir buket gönderin, bu hareketler varlığınızı genişletir ve müşterilerin onların ortaklığına yatırım yaptığınızı bilmelerini sağlar.

  1. Takımın için toplanın. Massimo medya’da önce insanlarla ilgileniyoruz. Çalışanları her seviyede motive etmek, daha iyi bir işyeri ortamı ve en iyi işi sağlar. Bire bir ve iletişim konusunda gerçek bir açık kapı politikası sunarak yatay liderliği ciddiye alıyoruz. Tüm ekip üyelerinin şirkette kendileri için bir gelecek görmeleri ve günlük işlerinin bir unsuru üzerinde sahiplik hissetmeleri gerektiğine inanıyorum. Yeni sorumlulukları başarıyla üstlenmek için fırsatları kademeli olarak oluşturup ödüllendirerek tüm ekip üyelerini lider olarak konumlandırmak mümkündür. Web sitemizden sosyal kanallarımıza ve topluluktaki etkinliklere kadar, Evoke çalışanları çevrimiçi ve çevrimdışı olarak güçlü bir varlığa sahiptir. Ben ekibimle gurur duyuyorum ve onlar da işleriyle gurur duyuyorlar.

Her dijital pazarlama ajansı, ajansınızı önde tutacak etkili içerik oluşturmak ister, ancak sürdürülebilir başarı tamamen ayrıntılarla ilgilidir. Şirketinizi ölçeklenebilir tutmaktan uyumlu bir ekip oluşturmaya kadar, ajansınızın altyapısı, güçlü bir temel oluşturmak için ayrıntılara özen gösterilmesini gerektirir. Uyum sağlayabilen ve iyi donanımlı bir ekip oluşturarak, dikkatinizi en değerli olduğu yere odaklayabilirsiniz. Yeni ortaklıklara dönüşen kalıcı müşteri ilişkileri geliştirmekten, ajansınızın Dijital Pazarlama Ajansı geleceğine doğru ilerlemesini sağlayacak şirket içi yetenekleri genişletmeye kadar.

Zamanla Değişmeyen Üç Temel Pazarlama Kavramı

Bu kadar çok dijital pazarlama ajansı seçeneğin artmasıyla, pazarlama ortamı son derece karmaşık hale geldi. Her gün yeni moda kelimeler ortaya çıkıyor ve yeni araçlar, büyümeyi hızlandırmak için bir sonraki en iyi teknoloji olmayı vaat ediyor. Tüm bunlara rağmen ticaretin temelleri değişmedi. Aslında, geri adım atmak ve büyümenin temel hedefleri üzerinde düşünmek, veriye dayalı yeni güçlü araçlara, otomasyon kurallarına ve yeni sosyal ve dijital seçeneklere kapıldığınızda genellikle kaybolabilir.

 

Günümüzde pazarlamacıların yararlandığı araçlar genellikle hızla değişirken, 1950’de doğru olan, başarılı işletmeler söz konusu olduğunda bugün hala geçerlidir. Her başarılı işletme, yeni müşteri denemelerine, müşterileriyle doğru ve kaliteli iletişime ihtiyaç duyar ve kendi topluluğunda olumlu bir itibarı korumaya ihtiyaç duyar.

Şirketimin yakın zamanda binlerce yerel işletmeden oluşan müşteri tabanımızla yürüttüğü bir ankette, en başarılı işletmelerin pazarlama kararları alırken bu üç iş temeline odaklandığını belirledik. Ülke genelindeki küçük işletme sahipleriyle yüz yüze görüşmeler yaparak iş hayatında geçirdikleri süreyi, şirketlerini etkileyen olumlu ve olumsuz faktörleri, pazarlama ve müşteri sadakatini ve daha fazlasını öğrendik. Bazıları hedeflerine ulaşmak için farklı araçlar kullanırken, hepsi stratejilerini uygulamak için bir tür modern ve geleneksel araçlar kullanıyordu.

Sadık Müşterilerin Akıllarında Kalmak İçin Tasarlanmış Doğru İletişim

Birçok başarılı işletme, mevcut müşteri tabanlarıyla iletişim kurarken hüner gösterdi. Tutarlı iletişim, markayla ilgili bilgilerin yanı sıra okula dönüş fırsatları veya Anneler Günü spesiyalleri gibi etkinliklerle bağlantılı promosyonları da içeriyordu. Bu iletişim çoğu zaman satın almaların sıklığının artmasına neden oldu. Anketimize katılan işletmelerin çoğu, müşteri tabanlarıyla iletişim kurmak için bazı temel yöntemlere sahipken, en başarılı işletmelerin satış yapmadan iletişim kurma konusunda bilinçli bir stratejisi vardı.

Sosyal katılım ve e-posta kanalları aracılığıyla, en iyi işletmelerin birçoğunun müşteri tabanlarına değerli ve yardımcı olan bilgiler sunduğunu gördük. Otomobil merkezlerinden arabanızı kışa hazırlamak için otomotiv ipuçları, fidanlıklardan uygun çim ekimi için toprak testi ve restoranlardan değerli tarif paylaşımı ve yemek pişirme ipuçları, en iyi işletmelerin müşteri tabanlarında akılda kalmaları için etkili yollardı. Akılda kalıcı olmak aynı zamanda satın alma sıklığında artışa yol açar ve daha güçlü sadakat sağlar.

Topluluklarında Olumlu Bir İmaj Yaratmak ve Sürdürmek

Marka imajı ve müşteri deneyimi, en iyi işletme stratejilerinin her birinde önemli bir rol oynadı. Ankete katılan işletmelerin çoğu, konumlarının dört duvarı arasında olumlu bir imaj sürdürürken, en başarılı olanlar markalarını ve pozitif imajlarını dijital pazarlama ajansı vitrine taşıdı. Web sitelerinde ve sosyal kanal afişlerinde marka ve tasarımdaki tutarlılık, en başarılı işletmelerde yaygındı.

Bu en iyi işletmeler, çevrimiçi incelemeler konusunda da çok bilgiliydi. Pek çoğu, olumlu yorumları teşvik etmekte iyiydi ve en iyi işletmelerin tümü, iş müşteri incelemelerine yanıt vermeye geldiğinde uygun görgü kurallarını ve en iyi uygulamaları biliyordu. Bu işletmeler, bir sonraki potansiyel müşteri veya incelemeyi okuyacak olan müşteriler için geçerli olacağı için her zaman yanıtlarını düşünüyorlardı. En iyi uygulama taktikleri arasında bir gün içinde yanıt vermek, yanıtları kişiselleştirmek, olumsuz bir yorum nedeniyle sinirler yükseldiğinde yanıt vermemek ve her yanıtın bir müşterinin geri gelmesi için açık bir davet içerdiğinden emin olmak yer alıyordu.

Topluluklarında Olumlu Bir İmaj Yaratmak ve Sürdürmek

Hangi yıl ve günün hangi teknolojisi konuşuluyor olsa da, tüm pazarlamacılar temellere nasıl odaklanabileceklerini kendilerine sormalıdır. Araçlar ve ortamlar değişebilir, ancak iş aynı kalma eğilimindedir.

Sadık olma, onlarla etkili iletişim kurma ve işletmeniz için olumlu bir imaj yaratma ve sürdürme olasılığı yüksek yeni potansiyel müşteriler bulun. Bunu iyi yapın ve muhtemelen çok başarılı bir işin parçası olacaksınız. Bu ve benzeri konular hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz Massimo medya’nın sitesini ziyaret ederek özenle yazılmış bloglarımızı okuyabilirsiniz.

Comment(01)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

kreatif strateji nedir

Kreatif Strateji Nedir?

Pazarlamada Kreatif Strateji AçıklamasıiçindekilerAjansınız ister büyüyen bir dijital öncü, ister