Dijital Medya Ajansı nedir?

Dijital Medya Ajansı nedir?

Dijital medya ajansı, dijital pazarlama çabalarınızı şirket içinde yürütmek yerine dış kaynak sağlamak için çalışacağınız bir işletmedir . Ürününüzü veya hizmetinizi çevrimiçi olarak tanıtmak ve pazarlama hedeflerinize ulaşmanıza ve işinizi büyütmenize yardımcı olmak için işletmenize çeşitli dijital çözümler sağlayabilirler.

Genellikle çok sayıda başka müşteriye sahiptirler ve her bir benzersiz ihtiyaca göre uyarlanmış öneriler ve hizmetler sunarken, iş hedeflerini anlamak için her şirketle birlikte çalışırlar.

Bir Dijital Medya Ajansın Tipik Olarak Sunduğu Hizmetler Nelerdir?

Bir dijital medya ajansı, modern dijital pazarlama tekniklerinde uzmanlaşmış bir uzman ekibine sahiptir. Bu nedenle, gazete reklamları ve reklam panoları gibi geleneksel pazarlama yerine, küresel olarak hedef kitlenizle doğrudan bağlantı kurabilmeniz ve etkileşim kurabilmeniz için teknolojinin kullanımına yönelik hizmetler sunarlar.

Dijital medya ajansı
Dijital medya ajansı

İşte bir dijital medya ajansının sunabileceği birkaç dijital hizmet :

 1-Strateji hizmetleri                                                                             

 • Pazar ve rekabet araştırması
 • CRM ve satış hunisi stratejisi
 • kullanıcı deneyimi danışmanlığı
 • Pazarlama stratejisi
 • Marka konumlandırma ve mesajlaşma
 • Otomasyon

 2-Pazarlama hizmetleri

 • İçerik yaratımı
 • Dijital pazarlama kampanyaları
 • markalaşma
 • Pazarlama personeli
 • ücretli medya
 • Lider yetiştirmek
 • SEO

 3-Tasarım hizmetleri

 • Kullanıcı testi ve kişiler
 • kullanıcı arayüzü tasarımı
 • kullanıcı deneyimi tasarımı
 • Tel çerçeveleme ve prototip oluşturma
 • Grafik baskı tasarımı
 • Web sitesi tasarımı
 • animasyonlar

4-Geliştirme hizmetleri

 • Web sitesi oluşturma
 • Web sitesi bakımı ve barındırma
 • Platform ve veri taşıma
 • CRM uygulaması
Dijital medya ajansı
Dijital medya ajansı

İyi Bir Dijital Medya Ajansıyla Çalışma

İyi bir dijital medya ajansı, tüm süreç boyunca sizinle birlikte çalışır ve bir yükleniciden çok bir ortak olarak kabul edilir. İyi bir kimyanın ötesinde, iyi bir dijital medya ajansı ile ortaklık aynı zamanda sağlam bir karşılıklı anlayış temeline dayanmalıdır. Başarılı bir dijital medya ajansı ortaklığı için gereken birkaç özellik :

 1. Açık iletişim ve işbirliği— Şirketinizi herkesten daha iyi tanıyorsunuz, bu nedenle dijital medya  ajansınızın tüm süreç boyunca sizi dahil etmesi önemlidir. Ve dijital pazarlama uzmanı olarak ajans ortağınız, ilk günden itibaren KPI’larınızı keşfetmenize ve tavsiyelerine karşı dürüst olmanıza yardımcı olmalıdır.
 2. Güven —Ürünle ilgili sırları tutması ve son teslim tarihlerini karşılaması için ajans ortağınıza güvenebilir misiniz?
 3. Uyarlanabilirlik— Ajans ortağınızın kendi başınıza takip edemeyeceğiniz yeni fikirleri keşfetmenize yardımcı olmasına izin verin. Öte yandan, iyi bir ajans sesinizin hala duyulduğundan emin olacaktır.
 4. Anlaşmazlık çözümü —Bir ajans ortağı, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için oradadır, ancak beklentileriniz konusunda net değilseniz, bunu yapamazlar. Erken ve sık sık geri bildirim, yorum ve öneriler sağlayın.
 5. Kaliteli zaman— Herkesin aynı fikirde olduğundan ve sonuçların beklentileri aştığından emin olmak için düzenli olarak buluşmak önemlidir.

DİJİTAL BİR AJANSA DIŞ KAYNAK SAĞLAMANIN FAYDALARI NELERDİR?

Dijital medya ajansının ne olduğundan ve neler yapabileceğinden bahsettik ama kendinize “Neden dijital pazarlamamı kendi bünyemde yönetmiyorum?” diye soruyor olabilirsiniz.

 Dijital uzman Neil Patel , “Günün sonunda, dış kaynak kullanmanız gerektiğinin tek nedeni, dış kaynak kullanmamak yerine dış kaynak kullanarak daha fazla para kazanabilmeniz olmalıdır” diyor.

Evet, günün sonunda dijital ajanslar işinizi büyütmenize ve pazarlama hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için oradalar. Ancak işletmelerin dış kaynak kullanmayı seçmesinin birçok nedeni vardır. Bir işletmenin neden bir dijital ajansa dış kaynak kullanmayı düşünebileceğinin en önemli avantajlarından bazıları şunlardır :

 1. Tasarruf
 2. Şirket içi işe alımda zamandan ve paradan tasarruf edin
 3. İşinize ve en iyi yaptığınız şeye odaklanma yeteneği
 4. Sektör uzmanlarından oluşan ekip
 5. En son trendlere ve kaynaklara ilişkin içgörüler
 6. Proje esnekliği—uzun vadeli, kısa vadeli, küçük veya büyük
 7. dış bakış açısı
 8. Keşif ve iş önerileri
 9. Büyüme ve ölçeklenebilirlik
 10. Veriye dayalı sonuçlar

Dijital medya ajansı

  Dijital medya ajansı

İşletmem İçin En iyi Dijital  Medya Ajansı Nasıl Seçerim?

Şirket içi dijital pazarlamadan dijital ajansla çalışmaya geçmek  çok büyük bir adım olabilir. Artan harcamalarla ilgili endişeler ve üçüncü bir tarafa güvenme konusundaki isteksizlik de dahil olmak üzere, birçok neden küçük ve orta ölçekli işletmelerin bir dijital pazarlama ortağı tutmasını engelliyor. Umarım, şimdiye kadar bir dijital ajansla çalışmanın değerini anlamaya başlayabilirsiniz . Bu da bizi bir sonraki sorumuza götürüyor: “İşime uygun bir dijital ajansı nasıl seçerim?”

Aramanızı ortalama saatlik ücretlerine, proje boyutlarına veya konumlarına vb. göre filtreleyebilirsiniz. Ardından, müşteri hikayelerinin size hitap edip etmediğini görmek için incelemelere göz atın. Veya, aynı zamanda iyi moda yönlendirmeyi de öneriyoruz. Etrafınıza sorun ve tanıdığınız kişilerin geçmişte hangi ajansları kullandığını görün.

Aramanızı birkaç seçeneğe indirdikten sonra, her bir web sitesine ve sundukları hizmetlere göz atmanızı öneririz. Her hizmetten yararlanmak zorunda değilsiniz, ancak şimdi ve gelecekte ihtiyacınız olanı sunma yeteneğine sahip olduklarını bilmek güzel.

Dijital medya ajansı
Dijital medya ajansı

Ardından, son çalışma sayfalarına bir göz atın. Her ajansın, müşteri çalışmalarını sergileyen bir sayfası olmalıdır. Müşterinin karşılaştığı zorluklar, ajansın sağladığı hizmetler ve onlar için sunabildikleri sonuçlar. Bu, o ajans için çalışmanın nasıl bir şey olduğunu ve alabileceğiniz sonuçların türünü görselleştirmenize yardımcı olacaktır.

Son olarak, hızlı bir keşif araması için doğrudan ulaşın. Kulağa biraz korkutucu gelebilir, ancak ihtiyaçlarınızı tartışmak ve sorular sormak için gerçek hayattaki bir temsilci ile konuşma şansınız olacak. Size sunabilecekleri bazı çözümleri kısaca sunabilecekler ve siz de onlarla çalışmanın nasıl bir şey olduğuna dair bir fikir edineceksiniz.

Dijital Avantajlar

Bir dijital ajans, ileri teknolojiye ve aynı zamanda son derece yetenekli web geliştiricilerine, programcılara, dijital pazarlama uzmanlarına ve SEO uzmanlarına yatırım yapmanın değerini anlar. Parmaklarının ucundaki gelişmiş beceriler ve teknoloji ile bir dijital ajans, müşterilerine geleneksel yaratıcı tasarım ve marka hizmetleri ile birlikte birden fazla dijital çözüm sunabilir. Bu konu hakkında daha çok bilgi edinmek isterseniz. massimo creative ziyaret ederek blog sayfamızı  inceleyebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *