Dijital Ajans ve Yaratıcı Ajans Farkları Nedir ?

Dijital Ajans ve Yaratıcı Ajans Farkları Nedir ?

Dijital Ajans Tanımlama

 Dijital ajans ve tam hizmet veren dijital pazarlama ajansı, müşterilere daha iyi kapsamlı bir pazarlama hizmetleri yelpazesi sunar. Pazarlama danışmanlığı yaparlar ve pazarlama ürün ve hizmetlerinin stratejik ve teknik gelişimini sağlarlar. Sağladıkları hizmetler, pazarlamada daha proaktiftir, örneğin:

Dijital Ajans ve Yaratıcı Ajans Arasındaki Fark Nedir
Dijital Ajans ve Yaratıcı Ajans Arasındaki Fark Nedir

Uygulamalar

Müşterilerin işletmeniz ile etkileşim halinde olması ve etkileşim kurması için doğru araçların kullanımı. Sürekli gelişmekte olan bir toplumda, bu, büyümeyle dolu bir gelecek için çok önemlidir.

SEM

İnsanlar işletmenizle ilgili bir terim aradığında, ücretli reklamlarla sayfaya çıkmanıza yardımcı olur. Bu sizi keşfedilebilir kılar ve yeni potansiyel müşteriler bulur.

SEO

SEO, “arama motoru optimizasyonu” anlamına gelir.” Basit bir ifadeyle, insanlar Google, Bing ve diğer arama motorlarında işletmenizle ilgili ürün veya hizmetleri aradığında görünürlüğünü artırmak için sitenizi iyileştirme süreci anlamına gelir. Sayfalarınızın arama sonuçlarında görünürlüğü ne kadar yüksek olursa, dikkat çekme ve potansiyel ve mevcut müşterileri işletmenize çekme olasılığınız o kadar artar.

Dijital Ajans ve Yaratıcı Ajans Arasındaki Fark Nedir
Dijital Ajans ve Yaratıcı Ajans Arasındaki Fark Nedir

Sosyal Medya Pazarlaması

Sosyal medya pazarlaması (SMM) terimi, bir şirketin ürün ve hizmetlerini pazarlamak için sosyal medya ve sosyal ağların kullanımını ifade eder. Sosyal medya pazarlaması, şirketlere istedikleri kültürü, misyonu veya tonu tanıtmalarına izin verirken mevcut müşterilerle etkileşimde bulunma ve yenilerine ulaşma yolu sunar. Sosyal medya pazarlaması, pazarlamacıların çabalarının başarısını izlemelerine olanak tanıyan amaca yönelik veri analizi araçlarına sahiptir.

Dijital Ajans ve Yaratıcı Ajans Arasındaki Fark Nedir
Dijital Ajans ve Yaratıcı Ajans Arasındaki Fark Nedir

İçerik Yaratımı

İçerik oluşturma, tüm modern dijital pazarlama çabalarının temelidir. Araştırma yapma, stratejik fikirler üretme, bu fikirleri yüksek değerli teminatlar haline getirme ve daha sonra bu parçaları hedef kitleye tanıtma süreci olarak tanımlanmaktadır. İçerik, web sayfaları, videolar ve sosyal medya yayınları dahil olmak üzere birçok biçim alır.

Marka Geliştirme

Rekabetçi bir pazarda size gerçekten avantaj sağlayabilecek tek şey bir markadır. Güçlü markalar uzun ömürlü şirketler yaratır. Doğru ortaklar ve plan olmadan geliştirmeleri kolay değildir. Uzman biri sizi oraya götürebilir.

Web Sitesi Tasarımı Ve Geliştirme

Web sitesi tasarlamaya gelince, müşterilerinize dijital bilginizi kanıtlamak istediğiniz gibi en iyi çalışmanızı göstermeye odaklanmalısınız. Tasarladığınız web sitesinin gezinmesi kolay olmalıdır. Böylece portföyünüzü ve vaka incelemelerinizi ziyaretçilerin kolayca görmesini sağlayabilirsiniz.

Yaratıcı Ajans

Yaratıcı Ajanslar, “markaların yaratıcı sesler geliştirmelerine ve reklamlar, basılı reklamlar, etkinlikler, çevrimiçi katılım ve daha fazlasıyla öne çıkmalarına yardımcı olacak konseptler ve stratejiler geliştiriyor.” Bunun sadece buzdağının görünen kısmı olduğunu eklemek isteriz. İyi bir yaratıcı ajans, markalaşma/iletişim/sanat/dijital tasarım/ ve pazarlamanın bir karışımı olmalıdır. Elbette tüm ajansların güçlü ve zayıf yönleri olacaktır, ancak her ajans fark edilen bir strateji geliştirebilmelidir. Stratejimizin müşterilerimiz için nasıl çalıştığını görün.

Logolar

Renk şemaları

Afişler

Metin Yazarlığı

E-posta haber bülteni tasarımı

Infographics

Ambalaj tasarımı

Videolar

TV Reklamları

Genellikle, bir ürünü tanımlayan tüm grafik ve görsel tasarımları yaratan marka uzmanlarıdır.

Birini seçmek için herkese uyan tek bir strateji yoktur. Her yaratıcı kendine özgü stili ve uzmanlığı olduğundan, vizyonlarının marka kimliğinizle uyumlu olduğundan ve ürünlerinizi mümkün olan en iyi şekilde sergileyebildiğinden emin olmak için çok sayıda portföyü ve ekibi incelemek çok önemlidir.

Tam hizmet veren bir dijital ajans, geleneksel pazarlamayı dijital pazarlama ile birleştirir. Medya satın alma ve OOH reklamcılığından e-posta ve sosyal medya kampanyalarına kadar her şeyi yapabilirler . Bu pazarlama bölümlerinin her biri, basılı veya dijital medya için gerekli tasarım öğelerini içerir.

Ancak, neler yapabileceği veya yapamayacağı konusunda mükemmel bir tanım yoktur. Bazı tüm web sitelerini baştan sona sunarken, bazı pazarlama stratejileriyle birlikte toplam marka tasarımları oluşturur. Herhangi bir dijital pazarlama yaratıcı ajansının gücü ve uzmanlıkları vardır, bu nedenle yalnızca bir şirketin unvanına dayalı olarak işe alım yapmayın.

Tam hizmet veren bir çok kanallı bir pazarlama stratejisi uygulayacak ve reklam kampanyalarınızı yönetecek personele sahiptir. Birden çok reklam kanalında ve birden çok cihazda hedef pazarınıza ulaşmanıza yardımcı olurlar. Ayrıca, genellikle bir veya daha fazla grafik tasarımcıya sahip oldukları için güzel reklam öğeleri oluşturmanıza yardımcı olurlar. İyi bir örnek, teknik destek ve danışmanlıktan tasarım ve sosyal medya yönetimine kadar her şeyi içeren

Bu konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz Massimo medyanın blog sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

kreatif strateji nedir

Kreatif Strateji Nedir?

Pazarlamada Kreatif Strateji AçıklamasıiçindekilerDijital Ajans ve Yaratıcı Ajans Farkları Nedir